Radosław Kotarski zdradza ile zarobił na swojej książce - miliony złotych!

Radosław Kotarski zdradza ile zarobił na swojej książce - miliony złotych!

Radosław Kotarski jest założycielem kanału Polimaty na YouTube,  prowadzącym programu "Podróże z historią" emitowanego w telewizji i autorem dwóch popularnych książek - "Nic bardziej mylnego" i "Włam się do mózgu". W najnowszym wywiadzie Michała Szafrańskiego Radek ujawnia, ile zarobił na wydaniu książki. Te liczby są imponujące!


Najnowszy film na kanale "Jak oszczędzać pieniądze" to właśnie wywiad na temat self publishingu, czyli samodzielnego wydawania książki, bez pomocy wydawnictwa. Gościem programu był Radosław Kotarski, który zainspirowany wydaną przez Michała książką postanowił również wydać własną pozycję samodzielnie.

Dzieło Radka okazało się bestsellerem i obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą się skutecznie uczyć. A człowiek przecież uczy się całe życie. Twórca przyznaje, że już wielokrotnie przekonał się o skuteczności rad zawartych w swojej książce od widzów, którzy wysyłają mu podziękowania za osiągnięte sukcesy.

Tutaj możecie obejrzeć wywiad, o którym mowa:


W wywiadzie Radosław Kotarski przyznał, że na wydaniu 3 książek, które sprzedały się w ogromnym nakładzie liczącym ponad 115 tysięcy egzemplarzy w 4 miesiące zarobił 7 milionów złotych! Taki dochód robi ogromne wrażenie, lecz nie ma co się dziwić - Radek zapracował sobie na takie wyniki. Książki z jego wydawnictw są dopracowane pod każdym względem - pięknie wydane, a w środku znajdziemy wiele zdjęć i kolorowych notatek. Wszystkie podane metody w "Włam się do mózgu" zostały przetestowane na skórze autora zanim zostały opublikowane. Podczas pisania książki Radek nauczył się języka szwedzkiego, by potwierdzić skuteczność przekazywanych porad. I właśnie za tę jakość ludzie są gotowi wydawać swoje pieniądze.

Poniżej obejrzycie materiał zapowiadający książkę Radka:


Autor wykazał się również pięknym gestem, jakim jest przekazywanie niemałej sumy od każdej sprzedanej książki - jeden egzemplarz, to jeden obiad zafundowany dla potrzebujących dzieci. Radosław przekazał na swoim fanpage'u informacje o kwotach, jakie zostały przekazane na program "Pajacyk". Przekazane kwoty są ogromne i z pewnością pomogą najbardziej potrzebującym dzieciom.Podczas wywiadu, panowie doszli do oczywistego wniosku, że bardziej opłacalne jest samodzielne wydanie książki, niż zrobienie tego razem z profesjonalnym wydawnictwem. Self publishing przynosi znacznie większe zarobki, daje wolną rękę podczas wydawania, jednak trzeba liczyć się z ryzykiem, jakim jest inwestycja w druk i innymi rzeczami związanymi z wydaniem książki. Druk pierwszej tury książek Radek musiał pokryć z własnej kieszeni. Wyjawił, że pierwsza fala druku liczyła 15 tysięcy egzemplarzy, przy czym każdy kosztował go około 7 złotych. Oznacza to, że autor musiał zainwestować ponad 100 tysięcy złotych, które jednak zwróciły się bardzo szybko, kilkunastokrotnie przewyższając zainwestowaną sumę.Możliwe, że w najbliższym czasie samodzielne wydawanie książek stanie się jeszcze popularniejsze, ponieważ autorów przyciągać będą potencjalnie większe zyski. Muszą się oni jednak liczyć z ryzykiem poniesienia strat. Radek Kotarski i Michał Szafrański są jednak przykładami, że czasami warto zaryzykować i cieszyć się swobodą, jaką niesie samodzielne wydawnictwo. Książki obu panów są warte przeczytania, zwłaszcza książka Radka, która powinna być obowiązkową lekturą wszystkich jego widzów, jak również osób, które chcą się dowiedzieć jak szybko i skutecznie się uczyć.