Pyta.pl odchodzi z YouTube

Pyta.pl odchodzi z YouTube

Mikołaj "Jaok" Janusz to założyciel kanału Pyta.pl. Wczoraj twórca postanowił pożegnać się z YouTube. Decyzja wynika z ostatnich ograniczeń nakładanych na kanał przez administrację serwisu.  


W ostatnich miesiącach kanał Pyta.pl był regularnie blokowany przez YouTube. Powodem takiego stanu rzeczy były m.in. publikowane przez Jaoka kontrowersyjne materiały poruszające polityczne tematy.

Mikołaj Janusz poinformował, że ze względu na ograniczenia w funkcjonowaniu kanału, nie ma on możliwości zarabiania. Właśnie dlatego według niego obecnie nie jest możliwe kontynuowanie działalności w serwisie. YouTuber powiedział, że "Pyta" nie znika na zawsze, lecz znika na dłuższy czas z platformy. Twórca nie wykluczył, że pomocy w przyszłej działalności będzie szukał podejmując współpracę z telewizją. Uspokoił jednak widzów, że nie będzie to TVP. Warto przypomnieć, że Jaok na przełomie 2018 i 2019 roku był reporterem i współprowadzącym program „W tyle wizji” na antenie TVP Info. Nie uniknął w tym czasie kilku afer, o których zrobiło się głośno w sieci. Chodziło m.in. o stosowanie obraźliwych komentarzy wobec środowisk LGBT na Marszu Suwerenności czy szarpanie demonstranta podczas manifestacji.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.