Pyrkon 2022 już w ten weekend. Festiwal powraca po kilku latach

Pyrkon 2022 już w ten weekend. Festiwal powraca po kilku latach

Już jutro (17 czerwca) będziemy świadkami kolejnej edycji największego festiwalu fantastyki w Polsce. Mowa oczywiście o Pyrkonie, który na pewien czas zniknął z radaru za sprawą pandemii koronawirusa. 


Przez ostatnie dwa lata próżno było szukać Pyrkonu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Powodem anulowania wydarzenia była oczywiście pandemia koronawirusa i restrykcje z tego powodu wprowadzone. Czasy nieco się jednak zmieniło i miło nam poinformować, że już jutro odbędzie się kolejna edycja eventu.

Odbywać się ona będzie w dniach 17-19 czerwca, mówimy tu więc o trzech dniach pełnych atrakcji dla wszystkich fanów fantastyki i nie tylko. Uczestnicy mogą liczyć przede wszystkim na szereg prelekcji, stoisk czy pomniejszych wydarzeń. Nie zabraknie gości specjalnych (np. Andrzej Pilipiuk, Graham Masterton) oraz segmentów tematycznych. Pełen program wydarzenia możecie znaleźć TUTAJ.Organizatorzy opisują festiwal w następujący sposób:
Pyrkon to jeden z największych w Europie festiwali fantastyki, na którym każdy miłośnik gier, filmów, komiksów czy literatury poczuje, że znalazł swój skrawek nieba. To 56 godzin nieprzerwanej zabawy, czasu spędzonego na prelekcjach wybranych z niemal tysiąca punktów programu, graniu w gry, oglądaniu wystaw i fantastycznych wiosek oraz spotkaniach z twórcami fantastyki z całego świata! To również zakupy u 280 wystawców mających w asortymencie nie tylko gadżety ze znanych i mniej znanych uniwersów, ale też unikatowe, rękodzielnicze wyroby. Jednak przede wszystkim to Fantastyczne Miejsce Spotkań z magiczną atmosferą, którą możecie poczuć tylko tutaj i tylko przez trzy dni w roku!

Bilety na event wciąż są dostępne do zakupy online, lecz bezproblemowo będzie można je zdobyć także stacjonarnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Część redakcji APYnews.pl również pojawi się na tegorocznym Pyrkonie. Spodziewać się więc możecie relacji z tego wydarzenia niedługo po jego zakończeniu.

 

Wybieracie się na Pyrkon 2022? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.