Publiczność wyproszona z PGL Major Kraków. O co chodziło?

Publiczność wyproszona z PGL Major Kraków. O co chodziło?

Podczas trwającego PGL Major Kraków doszło do pewnego zdarzenia, które spotkało się ze swojego rodzaju niezrozumieniem. Chodzi oczywiście o wyproszenie publiczności w trakcie odbywającego się wczoraj meczu ćwierćfinałowego.
To nie pierwszy tego typu przypadek, kiedy to zawodnicy walczą na scenie głównej (wtedy trwał mecz BIG vs Immortals), gdy nagle organizatorzy oraz ochrona prosi publiczność o opuszczenie obiektu - podobna sytuacja miała miejsce niegdyś chociażby na IEM w Katowicach gdzie po opóźnieniach mecze mogły obejrzeć tylko niektóre osoby w specjalnych miejscach. Pytania dotyczące tego faktu są jak najbardziej zrozumiałe - uczestnikom nie został bowiem przedstawiony żaden konkretny powód takiego zajścia, więc od razu pojawiły się różne teorie. Wszystko jest jednak niezbyt skomplikowane. W tym przypadku według wielu chodzi o polskie prawo.Najpewniej organizatorzy zgłosili czas trwania wydarzenia do północy - nie przewidzieli aż takich opóźnień w harmonogramie. Ich obowiązkiem było wyproszenie ludzi z obiektu, aby uniknąć później jakichkolwiek nieprzyjemności. Aby podobna sytuacja nie powtórzyła się także i dzisiaj, organizator zbliżył czasowo wszystkie spotkania. Z tego też powodu półfinał, w którym Virtus.pro zmierzy się z Immortals odbędzie się o 18:30, a nie o 20:00 tak jak zapowiadano to wcześniej.Źródło zdjęć: Gazeta Krakowska

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.