PS4 stało się czwartą najchętniej sprzedawaną konsolą w historii

PS4 stało się czwartą najchętniej sprzedawaną konsolą w historii

Kilka dni temu Sony podzieliło się swoim raportem finansowym, w którym firma poinformowała, że do sklepów trafiło aż 86 milionów sztuk PlayStation 4, a sprzedaż konsoli była o wiele większa niż początkowo zakładano. Mimo powoli spadającego popytu na PS4, wzrasta liczba użytkowników PlayStation Plus, która przekroczyła już prawie 35 milionów graczy.


PlayStation 4 to na ten moment kultowa konsola, która na rynku pojawiła się w 2013 roku. Od tego czasu stała się ona głównym produktem Sony, a zainteresowanie jej zakupem było ogromne. Równie wysokie były wymagania - wszystko ze względu na stałe porównania konsoli z Xboxem, który osiągnął lepszy wynik sprzedaży od poprzedniczki PS4, czyli PS3.Teraz konsola może pochwalić się jeszcze jednym osiągnięciem. PlayStation 4 zajmuje w tej chwili czwarte miejsce w wyścigu po tytuł najlepiej sprzedającej się konsoli stacjonarnej w historii. Przeganiają ją Wii, pierwsze PlayStation oraz PS2. Mimo tego, że PS4 ma już kilka lat, to wciąż cieszy się dużą popularnością, która może jeszcze się powiększyć. Sony na pewno ma w planach nową konsolę, jednak na nią przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.