"Przesuń w górę" znika z Instagrama. Funkcję zastąpią naklejki

Już niedługo z Instagrama zniknie funkcja "Przesuń w górę". Zastąpią ją specjalne interaktywne naklejki, które po kliknięciu przeniosą użytkownika na konkretną witrynę. 


Odwiedzanie zewnętrznych stron internetowych na Instagramie jest możliwe dzięki m.in. funkcji "Przesuń w górę" obecnej w sekcji Stories. Za jej pomocą influencerzy czy sklepy internetowe mogą w szybki i nieinwazyjny sposób promować własne produkty. Jak się jednak okazuje, opcja ta niedługo zniknie.

Część użytkowników zaczęła dostrzegać u siebie powiadomienie widoczne na poniższym zrzucie ekranu. Wynika z niego, że począwszy od 30 sierpnia funkcja "Przesuń w górę" przestanie istnieć. Na jej miejsce wkroczą interaktywne naklejki. Wszystko w celu "usprawnienia wrażeń związanych z tworzeniem Stories".

Źródło: The Verge


Same naklejki wydają się nieco bardziej inwazyjną formą promocji. Przypadkowe kliknięcie w nią jest nieco łatwiejsza, aniżeli omyłkowe przesunięcie palcem w górę. Na razie jednak dostęp do funkcji mają osoby powyżej 10 tys. obserwujących lub posiadające zweryfikowane konto.

Możliwe jednak, iż dotychczasowe ograniczenia zostaną zniesione i z naklejek skorzystają wszyscy użytkownicy. Na razie jednak Instagram chce sprawdzić czy podejmuje właściwą decyzję. Należy więc uzbroić się w cierpliwość.

 

Co sądzicie o usunięciu funkcji "Przesuń w górę"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.