4 covery tej samej piosenki w TOP 10 najpopularniejszych filmów polskiego YouTube 2017!

4 covery tej samej piosenki w TOP 10 najpopularniejszych filmów polskiego YouTube 2017!

Despacito to absolutnie największy hit 2017 roku na YouTube. Udało mu się zdetronizować pod względem wyświetleń tak mocne pozycje jak Gangam Style czy See you again. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawiły się też inne filmy, nawiązujące do popularnej piosenki. Także w Polsce powstało kilka głośnych przeróbek - część z nich znalazła swoje miejsce w czołówce najpopularniejszych filmów na YouTube w 2017 roku w naszym kraju! O które filmy chodzi?


Mowa tu kolejno o drugim, czwartym, szóstym oraz dziewiątym miejscu w TOP 10, więc jest to już rodzaj pewnej dominacji. Nic dziwnego - twórcy podeszli do tematu bardzo ambitnie i każdy z nich zinterpretował hit na swój własny sposób. Do twórców, którzy zainteresowali się tym tematem, należą Kabaret Czwarta Fala, Oktawian, Na Pełnej oraz bracia Malczyńscy . To właśnie ich filmy, nawiązujące do Despacito, stały się nadzwyczaj popularne. Możecie je zobaczyć poniżej:

Zdobywca drugiego miejsca Kabaret Czwarta Fala:Zdobywca czwartego miejsca Oktawian:Zdobywca szóstego miejsca Na Pełnej:Zdobywcy dziewiątego miejsca Bracia Malczyńscy:
Już teraz można zakładać, że i w przyszłym roku kolejny tego typu hit może stać się podstawą do powstawania takich produkcji. W końcu muzyka latynoska staje się coraz bardziej popularna i niewykluczone, że już niedługo rynkiem może wstrząsnąć kolejny hit utrzymany w tej stylistyce. Światowe przeboje sprzyjają powstawaniu przeróbek, które Polacy zdają się szczególnie kochać.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.