Przemycali ponad 200 procesorów. Zostali zatrzymani

Przemycali ponad 200 procesorów. Zostali zatrzymani

Departament Celny Hongkongu na granicy zatrzymał niedawno dwóch kierowców, którzy zachowywali się podejrzanie. Wkrótce okazało się, że obaj próbowali przemycić... 256 procesorów! 


W ostatnim czasie słyszymy coraz więcej o zawyżaniu cen sprzętu elektronicznego, ale także o rosnącym popycie na podzespoły służące do m.in. kopania kryptowalut. Do tej pory obyło się jednak bez większych incydentów z przemytem takiego towaru. Jak się teraz okazało, tylko do czasu.Na moście Hongkong-Zhuhai-Makau, czyli moście łączącym Hongkong z Chinami, złapano przemytników próbujących przetransportować 256 procesorów Intel Core i7-10700 i Core i9-10900K. Sprawcy sprzęt ukryli w nogawkach spodni, mocując go folią spożywczą do ciała.

Źródło: CHK


Do sytuacji doszło w połowie czerwca tego roku, jednak kilkanaście dni poźniej doszło do podobnego incydentu. Tym razem inni przemytnicy próbowali ukryć 52 procesory. To okazało się jednak niczym, wobec sprawy sprzed kilku dni. Jak informuje rządowa strona Hongkongu5 lipca celnicy z Hongkongu zatrzymali osoby, które próbowały przewieść aż 2200 podobnych urządzeń.

Jak informują lokalne służby, wszyscy sprawcy zostali zatrzymani. Zgodnie z rozporządzeniem o imporcie i eksporcie, nieudokumentowany przewóz towarów może skończyć się karą finansową do 2 mln dolarów i pozbawieniem wolności do lat siedmiu.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.