Jedyny odnaleziony prototyp Nintendo PlayStation naprawiony!

Jedyny odnaleziony prototyp Nintendo PlayStation naprawiony!

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach, aby dwie konkurujące ze sobą firmy zawarły poważną współpracę. Pomyślcie sobie o takim zdarzeniu - Nintendo proponuje koncernowi Sony stworzenie wspólnie unikalnej konsoli do gier wideo, a ten decyduje się zawrzeć układ. Wydaje się absurdalne, lecz gdy spojrzeć w przeszłość - takie wydarzenie miało już miejsce.
Wiele lat temu firma Nintendo chciała wraz z Sony stworzyć naprawdę coś wyjątkowego - sprzęt odtwarzający zarówno SNES-owe kartridże, jak i zwykłe płyty CD. Umowa była już praktycznie na ukończeniu, lecz okazało się, że Japończycy postanowili za plecami Sony zawrzeć układ z kimś innym. Dlatego też na rynku pojawiło się PlayStation, które aktualnie jest wiodącym przedstawicielem konsolowego runku. Co więc z tajemniczym urządzeniem Nintendo PlayStation? Po osiemnastu miesiącach od odnalezienia prototypu wreszcie zostało naprawione. 

Ten mityczny sprzęt był przez wiele lat obiektem przeróżnych domysłów. Nikt tak naprawdę nie wiedział, czy konsola została w ogóle stworzona. Ponad rok temu okazało się, że umowa pomiędzy Nintendo a Sony widniała nie tylko na papierze, lecz też w materialnej postaci. Głośno wtedy było o odnalezieniu przez pewną amerykańską rodzinę tej legendarnej elektroniki. Co ciekawe - konsola przetrwała próbę czasu i można było ją uruchomić, lecz tylko do momentu pojawienia się tytułowego menu. Wydawało się więc, że już nigdy nie zostanie odkryte więcej tajemnic na jej temat.Kilka dni temu jednak na YouTube ukazał się materiał użytkownika The Ben Heck Show, na którym inżynier za pomocą metody prób i błędów stara się naprawić sprzęt. Koniec końców udało mu się sprawić, że wszystkie funkcje konsoli są sprawne - w tym napęd CD, co jest naprawdę niesamowitym. Oczywiście gier na to urządzenie praktycznie nie ma, bo nie miały właściwie kiedy powstać to dzięki temu, że na ten moment wiadomo już co nieco na temat funkcjonowania sprzętu, to zapaleni programiści już tworzą pierwsze fanowskie produkcje.


Co sądzicie o tej mitycznej konsoli? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.