Prokuratura przyjrzy się sprawie kontrowersyjnej polskiej TikTokerki

Prokuratura przyjrzy się sprawie kontrowersyjnej polskiej TikTokerki

Najjjka to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego TikToka. Jej filmy od wielu miesięcy cieszą się sporą popularnością na platformie i są szeroko komentowane przez jej przeciwników. Teraz jej sprawą zajmie się prokuratura.


Najjjka to katolicka TikTokerka, która zawsze otwarcie mówi o swojej wierze, komentując przy tym aktualne wydarzenia. Przyświeca temu jednak równie dużo kontrowersyjnych tez, które irytują wielu widzów na TikToku. W ostatnim czasie Najjjka skomentowała śmierć Izabeli z Pszczyny, która zmarła w wyniku wstrząsu septycznego w 22. tygodniu ciąży. Dziecka nie dało się uratować, a dobę później odeszła jego mama.

"Bardzo dobrze, że tak się stało! Bo mimo wszystko to nie ludzie mają decydować o tym, które dziecko przeżyje, a które nie. To nie my o tym decydujemy, ludzie pro-life, tylko wy, jakieś pro-choice'y itd. Kto wam zezwolił na takie traktowanie życia?" - skomentowała TikTokerka.

Sprawie publicznej wypowiedzi bliżej przyjrzał się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który poinformował, że każdy ma prawo do swoich poglądów i ich wygłaszania, do czasu aż nie naruszają one przepisów kodeksu karnego. Według ośrodka, Najjjka publicznie pochwaliła przestępstwo jakim było nieudzielenie pomocy pani Izabeli.OMZRiK poinformował na swoim profilu na Facebooku, że do prokuratury wpłynęło zawiadomienie, a Najjjka może odpowiedzieć za swoje nagranie w ramach artykułu 255 KK. Mówi on m.in. o publicznym nawoływaniu do popełnienia przestępstwa, pochwalaniu przestępstwa lub występku, za które może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

TikTokerka odniosła się już do sytuacji i nagrała wczoraj wideo, w którym prześmiewczo reaguje na komentarze widzów w sprawie. Jak finalnie ona się zakończy? Nie pozostaje nam nic więcej, jak czekać na nowe doniesienia obu stron.
@najjjka2nieźle / Instagram/youtube: najjjka ❤️♬ Louis Armstrong What - Cursed MashupsCo uważacie o zaistniałej sytuacji?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.