Program partnerski YouTube ma już 2 mln użytkowników

Program partnerski YouTube ma już 2 mln użytkowników

Program partnerski YouTube został uruchomiony 14 lat temu. Od tego czasu skorzystały z niego już 2 miliony użytkowników! 


Program partnerski YouTube umożliwia użytkownikom monetyzację treści wideo zamieszczonych na platformie. Jak stwierdził dziś gigant, liczba twórców, którzy korzystają z program, to już ponad 2 miliony osób.Obecnie aby skorzystać z programu kanał musi subskrybować przynajmniej tysiąc widzów, a nasze materiały muszą zostać obejrzane przez 4000 godzin w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Program partnerski umożliwia zarabianie poprzez reklamy, dotacje, płatne subskrypcje, streamowanie czy przychody z YouTube Premium.Od dwóch lat twórcy zrzeszeni w ramach programu partnerskiego YouTube muszą szczególnie uważać na przestrzeganie zasada regulaminu platformy. To właśnie wtedy gigant zaostrzył zasady dotyczące demonetyzacji kanałów. Co ciekawe, nie wpłynęło to na mniejszą liczbę twórców zrzeszonych w ramach programu. Wręcz przeciwnie - w 2020 roku dołączyło do niego ponad dwa razy więcej kanałów niż rok wcześniej.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.