Profesjonalni gracze League of Legends ukarani za wulgarne zachowanie

Profesjonalni gracze League of Legends ukarani za wulgarne zachowanie

Społeczność, jaka wytworzyła się wokół League of Legends, jest uważana za jedną z najbardziej toksycznych i nienawistnych społeczności. Komu kiedyś zdarzyło się grać, to pewnie wie, o czym mowa. Twórcy gry jednak starają się trzymać w ryzach swoją społeczność i ostatnio ukarali kilku profesjonalnych graczy. 


Dzisiaj na stronie lolesports.com pojawiła się informacja o kolejnych karach dla profesjonalnych graczy, którzy grają aktualnie w tzw. Worldsach, czyli mistrzostwach świata w LoL-a.

Riot Games postanowiło przeprowadzić rutynową kontrolę zachowania na kontach zawodowych graczy. Jest to odrobinę absurdalne w przypadku dorosłych ludzi, ale jeśli jest konieczność zadbania o porządek, to nie ma co z tym dyskutować. I w istocie tak jest - przeprowadzona kontrola wykazała tendencję do wulgarnego i negatywnego zachowania podczas profesjonalnych rozgrywek, przez co Riot Games rozumie m.in.: obrażanie innych graczy i przeszkadzanie im w potyczkach.W wyniku tego dwunastu esportowców dostało formalne ostrzeżenie, w efekcie czego w przypadku dostania kolejnego takiego ostrzeżenia będą ukarani karą pieniężną lub zawieszeniem. Niegrzecznymi graczami okazali się:

 • Daniele „Jiizuke” Di Mauro (Team Vitality)

 • Amadeu „Attila” Carvalho (Team Vitality)

 • Minkook „Dreams” Han (Team Vitality)

 • Luka „Perkz” Perkovic (G2 Esports)

 • Petter „Hjarnan” Freyschuss (G2 Esports)

 • Dennis „Svenskeren” Johnsen (Cloud9)

 • Stanislav „Lodik” Kornelyuk (Gambit Esports)

 • Zhen-Ning „Ning” Gao (Invictis Gaming)

 • Uijin „Rookie” Song (Invictis Gaming)

 • Li “4LivcloveR” Zhe (EDward Gaming)

 • Jaeha „Mowgly” Lee (Afreeca Freecs)

 • Hyesung „Comet” Lim (Afreeca Freecs)


Została jeszcze specjalnie wyróżniona czwórka, która przegięła na tyle, że dostała kary pieniężne. Po 1000 dolarów będą musieli zapłacić Diamondprox z Gambit Esports i Seunglok „TheShy” Kang, który oprócz pyskówek celowo umierał i przeszkadzał innym graczom w rozgrywce. Największą karę otrzymał Uzi, bo 2000 dolarów za podobne przewinienia, co jego koledzy oraz używanie niezarejestrowanego przez siebie konta.

Co ciekawe nie tylko graczy ponoszą emocje w LoL-u, ale także szkoleniowców. Idealnym tego przykładem jest Yeonsunga „iloveoova” Choi, czyli główny trener Afreeca Freecs, który został zgłoszony za wyzywanie innych graczy w niemalże 80 potyczkach rankingowych! Za swoje występki będzie musiał zapłacić 1500 dolarów.

Przewidziane przez Riot Games kary pieniężne może nie są największe i profesjonalni gracze mogą ich nawet nie odczuć, jednak ich cel może być trochę inny. Trzeba przyznać, że po prostu obecność na takiej liście powinna być wstydem i motywacją do temperowania swojego zachowania. Mamy nadzieję, że tak się w istocie stanie, bo, jak wiadomo, gry mają łączyć, a nie dzielić.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.