Producent Minecrafta przekazał dużą kwotę dla organizacji LGBT

Producent Minecrafta przekazał dużą kwotę dla organizacji LGBT

Czerwcowy Miesiąc Dumy, jest coroczny okresem, w którym celebruje się tożsamość i dumę z orientacji osób homoseksualnych, biseksualnych oraz transpłciowych. Z tej okazji, odpowiedzialne za Minecrafta, Mojang Studios, przekazało ponad 125 tysięcy dolarów organizacjom LGBT.


Popularne studio wybrało pięć organizacji z całego świata, w tym Polską Kampanie Przeciw Homofobii. Oprócz KPH, darowiznę otrzymają kolumbijskie Colombia Diversa, międzynarodowa organizacja OutRight Action International, współpracująca z młodzieżą LGBT z Nowej Zelandii RainbowYOUTH oraz amerykańska organizacja Know Your Rights Camp.
"W ramach inicjatywy "Build a Better World" i Miesiąca Dumy twórcy kultowej gry Minecraft z Mojang Studio postanowili wesprzeć 5 organizacji z całego świata, w tym nas - Kampanię Przeciw Homofobii! Dziękujemy Wam ze cegiełkę (ba, cegłę!), którą Wasze Studio dołożyło, żeby świat był bezpiecznym miejscem dla wszystkich!" - czytamy w facebook'owym wpisie KPH


Microsoft, który od 2014 roku znajduje się w posiadaniu Mojangs Studios, odcina się tym samym od głównego twórcy Minecrafta, Markusa Perssona, który znany jest z kontrowersyjnych poglądów natury homofobicznej oraz rasistowskiej.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.