PRIDE wygrywa turniej kwalifikacyjny ROG Masters 2017!

PRIDE wygrywa turniej kwalifikacyjny ROG Masters 2017!

Dzisiaj w nocy poznaliśmy zwycięzców zamkniętych kwalifikacji ROG Masters 2017! Tym razem w finale powtórzyła się sytuacja sprzed kilku dni, kiedy rozgrywało się ostatnie spotkanie Polskiej Ligi Esportowej, ponieważ oglądać mogliśmy tych samych zawodników, a ostateczny wynik okazał się być identyczny. 
Do tego etapu zaproszonych zostało 5 drużyn. Potem dołączyły do nich kolejne 3, które wywalczyły sobie miejsce poprzez wcześniejsze kwalifikacje. W sobotę 8 ekip rozegrało mecze ćwierćfinałowe w systemie BO1. Do półfinałów trafiły zespoły AGO Gaming, Pompa Team Black, PRIDE oraz Team Kinguin. Po rozegraniu kolejnych map do finału przeszli gracze PRIDE oraz AGO Gaming.Finał odbywał się w systemie BO3. Początek pierwszej mapy, czyli Mirage'a, w całości należał do PRIDE. AGO Gaming starało się powstrzymać rywala, jednak cała pierwsza połowa meczu rozgrywała się na korzyść ich przeciwników. Po zmianie stron drużyna Furlana starała się dogonić PRIDE, ale było to niestety nie do wykonania. Po ostatnim ataku PRIDE zwyciężyło mapę z wynikiem 16:8. Spotkanie nadal trwało, a AGO Gaming miało jeszcze szansę. Na Cache'u walka była bardziej wyrównana, lecz podobnie jak na poprzedniej mapie, PRIDE było silniejsze. Ostatecznie to właśnie im udało się wygrać cały pojedynek. Dzięki zwycięstwu zawodnicy będą reprezentować Polskę w następnym etapie turnieju. Gratulacje!


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.