Premiera Nintendo Switch!

Premiera Nintendo Switch!

Już dziś świat jest świadkiem premiery nowej konsoli japońskiego giganta. Nintendo Switch uważane jest za idealne urządzenie mobilne, jak i stacjonarne. Jego pokaz w Pradze przyciągnął uwagę wielu mediów, które miały okazję na własnej skórze przetestować jak firma Nintendo poradziła sobie i tym razem. No właśnie - jak?


Oczywiście prawdziwe i najbardziej rzetelne opinie popłyną w najbliższym tygodniu z ust użytkowników, którzy zdecydują się na zakup Nintendo Switch. Na ten moment, chwilę po światowej premierze, musimy jeszcze bazować na tym, co przeżyły osoby, które wzięły udział w praskim pokazie najnowszej konsoli od Nintendo. Przypominamy także, iż to nie pierwszy artykuł o tym sprzęcie jaki się u nas pojawił - do innych przejdziecie klikając tutaj oraz tutaj.W naszym kraju japoński producent nie ma taki licznej rzeszy zwolenników jak w krajach azjatyckich, lecz od pierwszych zapowiedzi nowej konsoli widać było bardzo duże zainteresowanie Nintendo Switch - głównie za sprawą możliwości użytkowania go w różnych opcjach - mobilnej za pomocą kontrolerów lub dotyku i stacjonarnej. Oczywiście - Nintendo przyzwyczaiło nas do tego, że nie tworzy urządzeń dla graczy wymagających, nie można było więc wymagać, że Switch będzie posiadał najmocniejszy procesor, czy układ graficzny. Możemy za to oczekiwać unikalnych tytułów i pewnego rodzaju powiewu świeżości. Premierową, a także najbardziej wyczekiwaną grą jest niewątpliwie The Legend of Zelda: Breath of the Wild.Relacje jakie pojawiły się w sieci po praskiej prezentacji Nintendo Switch są w większości pozytywne i ich twórcy uważają tę konsolę może nie za rewolucję, ale ewolucję tego, czym w ostatnich latach karmi nas japoński gigant. Jesteśmy bardzo ciekawi pierwszych recenzji urządzenia i profesjonalnych ocen pod wszystkimi aspektami.


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.