Premiera Cyberpunk 2077 już za dwa dni!

Premiera Cyberpunk 2077 już za dwa dni!

Już za dwa dni odbędzie się premiera Cyberpunka 2077 - jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Pierwsze recenzje potwierdzają, że możemy mieć do czynienia z naprawdę świetnym tytułem, który jednak wymaga pewnych szlifów.


Pierwsza zapowiedź Cyberpunka 2077 pojawiła się  ponad 8 lat temu. Od tamtej pory zmieniło się naprawdę wiele - zarówno na świecie, jak i w branży gamingowej. W końcu jednak nadszedł ten moment i śmiało możemy powiedzieć, iż nowa produkcja studia CD Projekt RED zadebiutuje lada dzień.

Akcja gry zostanie osadzona w fikcyjnym mieście Night City, jednym z ostatnich bastionów cywilizacji. Przyjdzie nam pokierować "V", postacią próbującą zdobyć implant zapewniający nieśmiertelność. Otwarty świat i mnogość zadań pobocznych ma pozwolić na około 200 godzin zabawy. CD Projekt RED przygotowało rzecz jasna pełną polską wersję językową + mnogość wyborów, co sprawi, że każdy będzie mógł przejść grę na własny sposób.O dziele "Redów" jest tak głośno, że raczej wszyscy kojarzą powyższy zarys fabuły i kilka innych szczegółów. Warto więc skupić się na tym, kiedy w ogóle w Cyberpunka 2077 będzie można zagrać. W Polsce możliwość uruchomienia produkcji pojawi się 10 grudnia o godzinie 1:00 w nocy. Już teraz jednak można pobierać grę. Warto jednak wspomnieć, że w dniu debiutu wypuszczona zostanie specjalna aktualizacja naprawiająca wiele błędów.

Źródło: CD Projekt RED


Te są wytykane przez praktycznie wszystkich recenzentów, którzy otrzymali przedpremierowe kopie tytułu (grają na wersji bez update'u). Oprócz tego pojawiają się narzekania na niedopracowany model jazdy. Poza tym Cyberpunk 2077 praktycznie jednogłośnie okrzykiwany zostaje jako naprawdę świetna produkcja, której przydałoby się nieco szlifów. Miejmy nadzieję, iż sprawę załatwi premierowa łatka (czy raczej łata).

Lista przykładowych ocen:  • VG247 - 5/5

  • IGN - 9/10.0

  • God is a Geek - 10/10.0

  • Windows Central - 5/5

  • M3 - 5/5

  • The Digital Fix - 10/10.0

  • GameSpew - 10/10.0

  • GamesRadar+ - 5/5

  • PowerUp! - 10/10.0

  • Geek Culture - 9.1/10.0

  • TheGamer - 5/5

  • Gameblog - 10/10

  • The Games Machine - 9.5/10.0

  • Gamersky - 9.1/10.0


Warto też wspomnieć nieco o współpracach nawiązanych przy okazji promocji Cyberpunka 2077. Wiedzieliście, że gra będzie sprzedawana przy kasie we wszystkich Lidlach w Polsce? Na sklepach powinny być już obecne specjalne banery.

Już niedługo w sklepach powinny pojawić się także specjalne puszki napoju Sprite okraszone logiem Cyberpunka 2077. Nadrukowane zostaną na nich specjalne kody promocyjne - ich wpisanie na specjalną stronę będzie równoznaczne z zapisem do loterii. Nagrodami są oczywiście gry oraz vouchery do sklepu CD Projekt RED.

Źródło: Sprite


Wraz ze zbliżającą się premierą produkcji, spadają natomiast akcje CD Projekt. Inwestorzy poznali bowiem pierwsze recenzje, które są bardzo wysokie, natomiast wskazują na to, że oczekiwania wobec Cyberpunka były jeszcze wyższe. Na ten moment jedna akcja przedsiębiorstwa wyceniana jest na około 393 zł, a jeszcze w poniedziałek osiągnęła ona najwyższy kurs w historii grupy na GPW - ponad 464 zł za akcję.

Przypominamy - premiera Cyberpunka 2077 odbędzie się 10 grudnia na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz Stadia.

 

Czekacie na Cyberpunka 2077? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.