Praca przez TikToka. Ruszył świetny projekt

Praca przez TikToka. Ruszył świetny projekt

TikTok ruszył z programem Resumes, który pozwala aplikować na stanowisko w wybranej firmie poprzez... nagranie krótkiego filmu. Zostanie on potraktowany jako CV i rozpatrzony przez pracodawcę.


W maju bieżącego roku pojawiły się pierwsze informacje na temat potencjalnej możliwości znalezienia pracy przez TikToka. Teraz deweloperzy odpowiedzialni za aplikację oficjalnie rozpoczęli projekt Resumes. Bierze w nim udział kilkadziesiąt amerykańskich firm.

Na czym polega całe przedsięwzięcie? Użytkownik odnajduje na specjalnej stronie internetowej interesującą go pracę, a następnie nagrywa na TikToku materiał oznaczony hasztagiem #TikTokResumes, gdzie opowiada o swoich kwalifikacjach w kreatywny sposób. Klip zostanie obejrzany i oceniony przez pracodawcę jako CV. Brzmi ciekawie.

Źródło: TikTok


Na razie ruszył wyłącznie program pilotażowy w USA, więc nie wszyscy mogą ubiegać się o pracę przez TikToka. Swoje zaangażowanie w Resumes zgłosiły jednak korporacje pokroju Chipotle, Shopify, Target czy WWE. Oferta ma oczywiście z czasem się poszerzać.

Nie da się ukryć, że tego typu przedsięwzięcie jest na miarę naszych czasów. Zapewne z czasem Resumes ruszy w innych krajach, lecz na to jeszcze pewnie nieco poczekamy. Na razie z funkcji cieszyć się mogą tylko Amerykanie.

 

Co sądzicie o szukaniu pracy przez TikToka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.