Poznaliśmy szczegóły VTV - internetowej telewizji dla graczy

Poznaliśmy szczegóły VTV - internetowej telewizji dla graczy

Już za kilka miesięcy zadebiutuje VTV - internetowa telewizja dla graczy. Na start pojawi się tam sześć programów - m.in. talk-show, teleturniej czy ogólne materiały powiązane z grami.


Na naszym rodzimym rynku dosyć często pojawiają się interesujące eksperymenty internetowe powiązane z konkretnymi branżami. Jednym z nich jest tytułowa telewizja dla graczy VTV. Swoją premierę będzie miała w październiku, lecz już teraz przedstawiona ramówka oraz plany na rozwój.

Współtwórca platformy, Wojciech Krzemień, opisuje ją jako pierwszy taki projekt w Polsce. Widzowie spodziewać mogą spodziewać się połączenia gamingu, e-sportu oraz lifestyle'u. Co to oznacza? Między innymi różnorodność treści.

W dniu debiutu równolegle emitowanych będzie sześć programów - talk-show, teleturniej, program o jedzeniu oraz trzy inne formaty powiązane zarówno z grami, jak i muzyką. Poza tym spodziewać się można filmów z gościnnym udziałem popularnych influencerów -  nie zdradzono jednak jeszcze jakich konkretnie.Nieco kontrowersyjna wydaje się strategia finansowania telewizji. Na samym początku dostęp do niej ma być darmowy - głównymi wpływami środków będą lokowania produktu, treści sponsorowane czy datki od widzów. Po co najmniej roku planowane jest jednak przejście na model subskrypcyjny. Szczerze mówiąc nie jestem przekonany czy odbiorcy spojrzą na to przychylnym okiem i chętnie zapłacą za coś, co do tej pory było zupełnie bezpłatne. Zobaczymy.

Na "antenie" ujrzymy m.in. Adrianę Marczewską (uczestniczkę Top Chef), Martę "Praktyczna Pani" Kondej (pierwsza pani DJ), Rafała "Pono" Poniedzielskiego (rapera znanego m.in. z ZIP Skład), Fryderyk "Veggie" Kozioł (doświadczonego trenera wielu zespołów League of Legends). Kolejne nazwiska mamy poznać niedługo.

O projekcie w następujący sposób wypowiada się wspomniany już Wojciech Krzemień:
To będzie kanał lifestylowo-gamingowy dla wszystkich, którzy mają cokolwiek wspólnego z grami wideo. Świat gamerów potrzebuje bardziej zróżnicowanych treści niż tylko streamowania gier. Dwa lata temu zainteresowaliśmy się sportem elektronicznym i stworzyliśmy drużynę esportową. Szybko okazało się, że esport i gaming to fantastyczny nośnik komunikacji marketingowej. Obecnie jest to produkt równie atrakcyjny, jak niegdyś tradycyjna drużyna sportowa. Jestem przekonany, że gaming to rozrywka przyszłości. Jeśli VTV odniesie sukces, będziemy gotowi, by uruchomić emisję specjalnego programu dla międzynarodowej widowni z treściami w języku angielskim.

Plany są więc ambitne, lecz szans ich powodzenia na razie nie sposób ocenić. Na kanale YouTube oraz głównej stronie projektu oglądać można już zapowiedzi nadchodzących programów i wydają się one naprawdę ciekawe, lecz czas pokaże. Premiera w październiku.

 

Co sądzicie o internetowej telewizji dla graczy VTV? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.