Poznaliśmy szczegóły dotyczące Minecraft Dungeons

Poznaliśmy szczegóły dotyczące Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons planowo miał zadebiutować na rynku 30 kwietnia bieżącego roku. Plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Deweloperzy podzielili się właśnie nowym terminem debiutu.


Minecraft Dungeons miał zostać udostępniony 30 kwietnia 2020 roku. Twórcy poinformowali o nowej dacie premiery - 26 maja. Nie ma więc tragedii. Warto wspomnieć, że gra pojawi się na Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows, Xbox One. Będzie także dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass.Jeśli nie wiecie czym jest Minecraft Dungeons, to już śpieszymy z wyjaśnieniem. Najprościej chyba będzie produkcję opisać jako... Diablo w kultowym, klockowym świecie. Gra stworzona została na silniku Minecrafta, zawiera niemalże wszystkie elementy z tegoż tytułu, ale jest grą akcji z widokiem z góry.

Jako gracze wybieramy sobie jedną z czterech postaci, przemierzamy losowo wygenerowany świat i wykonujemy fabularne zadania. Poniżej możecie zobaczyć trailer produkcji oraz długi fragment z rozgrywki:

Minecraft Dungeons zapowiada się naprawdę ciekawie. Za realizację projektu odpowiada studio Mojang.

 

Co sądzicie o spin-offie Minecrafta? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.