Poznaliśmy Młodzieżowe Słowo Roku 2022!

Poznaliśmy Młodzieżowe Słowo Roku 2022!

Zakończył się plebiscyt Wydawnictwa Naukowego PWN na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Jesteście ciekawi jakie słowo wygrało tegoroczny konkurs? 


Zaledwie kilka tygodni temu poznaliśmy finałową dwudziestkę kandydatów na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Wśród propozycji znalazły się takie nowości jak "onuca" czy "robi wrażenie", ale także klasyki jak "twoja stara" i "cringe". Internauci wybrali jednak swoją propozycję, a oficjalnie Młodzieżowym Słowem Roku została ESSA! Nagroda Jury trafiła natomiast dla słowa ODKLEJKA. Co oznaczają te słowa?

Essa to nic innego jak "coś łatwego, co przychodzi łatwo dlatego, że jesteśmy wyluzowani (stąd "mieć essę", czyli mieć luz)". Odklejka to natomiast "stan oderwania od rzeczywistości lub osobę, która nie rozumie, co się dzieje, jest nieobecna myślami, nie zachowuje się odpowiednio."

Źródło: Słownik języka polskiego PWN


Kapituła konkursu wyróżniła także inne słowa, które cieszyły się największą ilością zebranych głosów zaraz po essie i odklejce. Były to takie słowa jak: slay, łymyn, betoniarz oraz NPC.

Wiele osób jest zadowolonych z roztrzygnięcia tegorocznego plebiscytu uważając, że wspomniane słowa faktycznie były używane przez młodzież. Inaczej było rok temu, kiedy to Młodzieżowym Słowem 2021 Roku niespodziewanie został "śpiulkolot". Wtedy na podium znalazły się za to popularne "naura" i "twoja stara".

 

Co uważacie o tegorocznym rozstrzygnięciu plebiscytu Młodzieżowego Słowa Roku? Piszcie!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.