Poznajcie Gothic 2 Online. Kultowa gra z trybem multiplayer

Poznajcie Gothic 2 Online. Kultowa gra z trybem multiplayer

Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka to bez wątpienia gra, która w naszym kraju nosi miano kultowej. Niewiele osób zdaje  sobie sprawę bowiem, że istnieje platforma pozwalająca na eksplorowanie fantastycznego świata wraz z innymi osobami poprzez tryb wieloosobowy.


Mowa o Gothic 2 Online, czyli platformie istniejącej już od kilku dobrych lat. Przez ten cały czas była udoskonalana i gromadziła wokół siebie zgraną społeczność. Jednak tak naprawdę dopiero teraz można uznać ją za ukończoną. Jej twórcy postanowili właśnie przedstawić nadchodzące serwery oraz największe zalety projektu.

Nie da się ukryć, że Gothic 2 Online to przedsięwzięcie skierowane przede wszystkim do fanów kultowej serii gier RPG. Jest jednak o wiele ambitniejsze i bardziej profesjonalne niż dotychczasowe twory mające na celu umożliwienie zabawy multiplayer. Na co więc mogą liczyć użytkownicy?Między innymi na różnorodność serwerów. Mowa tu chociażby o takich opierających się na trybie Deathmatch (np. Eskaton Project), gdzie zadaniem gracza jest walka z innymi; Roleplay (np. MyKhorinis Roleplay czy Eskaton Roleplay), gdzie użytkownicy wcielają się w konkretne role i przeżywają to, co aktualnie dzieje się w wirtualnym świecie; MMORPG (np. Revival MMORPG czy Axyl MMORPG) opierające się na m.in. wbijaniu poziomów, kolekcjonowaniu coraz lepszego ekwipunku itd.

Nie da się więc ukryć, że platforma oferuje szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi o sposoby zabawy. Każdy powinien znaleźć więc coś dla siebie - warto jednak pamiętać, iż do gry niezbędne jest posiadanie kopii Gothica 2 wraz z dodatkiem Noc Kruka.Twórcy Gothic 2 Online obiecują, że w drodze są ogromne projekty, które zaskoczą graczy. Do tego jednak potrzebna jest odpowiednio liczna społeczność. Jeśli więc lubisz serię gier Gothic, to wystarczy, iż odwiedzisz główną stronę przedsięwzięcia. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje w postaci m.in. aktywnych serwerów czy klienta platformy.

 

Co sądzicie o Gothic 2 Online? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.