W Tokio powstanie 12-piętrowe centrum esportu

W Tokio powstanie 12-piętrowe centrum esportu

W Japonii planowana jest budowa wieżowca poświęconego wyłącznie elektronicznej rozgrywce. Budynek ma zostać oddany do użytku jeszcze pod koniec tego roku, a za realizację  projektu odpowiadać będzie firma Konami. 


Konami to japoński producent i wydawca gier komputerowych, którego możecie kojarzyć chociażby z kultowych już serii Metal Gear SolidPro Evolution Soccer czy Silent Hill. Teraz firma postanowiła zainwestować w jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi elektronicznej rozrywki, czyli esport. Planowana jest budowa wieżowca o nazwie Konami Creative Center, ochrzczonego mianem centrum esportu.Piętrowiec stanie w Tokio w regionie Ginza – jest to jedna z droższych i bardziej luksusowych dzielnic w stolicy Japonii. Na dwunastu piętrach ma znajdować się najnowocześniejszy sprzęt, akademia dla przyszłych esportowców, obszary do szkoleń oraz sklepy ze sprzętem gamingowym i gadżetami.

Budowa wieżowca ma zakończyć się jeszcze w listopadzie 2019 roku, czyli niedługo przed rozpoczęciem Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Centrum ma przyczynić się do rozwoju japońskiej sceny esportowej i poszukiwaniu młodych talentów.
W porównaniu do pionierów esportu w Ameryce i Europie, Japonia ma przed sobą jeszcze długą drogę. Jednak patrząc pod innym kątem, oznacza to, że Japonia ma również dużo miejsca na wzrost – mówi o inwestycji prezes Kimihiko Higashio.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu