Powstał pomnik bohaterów z Breaking Bad

Powstał pomnik bohaterów z Breaking Bad

Na terenie Stanów Zjednoczonych stanął właśnie pomnik uwieczniający głównych bohaterów kultowego serialu "Breaking Bad". W odsłonięciu posągu udział wzięli aktorzy Bryan Cranston oraz Aaron Paul. 


Światowa popkultura zbudowana jest z wielu filmów, seriali, gier, książek, komiksów i innych dzieł kultury. Do tego grona niewątpliwie należy "Breaking Bad" - produkcja emitowana w latach 2008-2013. Teraz serial ten został upamiętniony za sprawą specjalnego pomnika.

Został on postawiony w mieście Albuquerque w Nowym Meksyku - miejscowość ta niewątpliwie jest znana wszystkim fanom produkcji od AMC. Statuetki można podziwiać w tamtejszym Convention Center. Przedstawiają one Waltera White'a (trzymającego u boku swój charakterystyczny kapelusz) oraz Jesse'ego Pinkmana.

Źródło: Getty Images


Posągi zostały stworzone przez rzeźbiarza Trevora Grove'a na zlecenie Sony Pictures Television. Twórca wypowiedział się o projekcie w następujący sposób:
Z całą powagą, niektórzy ludzie powiedzą: "Wow, właśnie tego potrzebowało nasze miasto". Rozumiem to. Ale pozwólcie, że powiem wam, co widzę, kiedy patrzę na te dwa dzieła sztuki. Widzę dwóch najlepszych aktorów, jakich Ameryka kiedykolwiek stworzyła. Widzę ich w roli dwóch większych od siebie tragicznych postaci, opowieści ostrzegawczych, w dodatku światowej sławy.

W wydarzeniu z okazji odsłonięcia posągu udział wzięli obaj aktorzy oraz m.in. Dean Norris, Vince Gilligan, Rhea Seehorn, Michael Mando oraz Patrick Fabian.

 

Oglądaliście Breaking Bad? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.