Powstaje nowa gra oparta o serial South Park

Powstaje nowa gra oparta o serial South Park

Twórca serialu South Park - Matt Stone - potwierdził prace nad nową grą opartą o popularne uniwersum. Szczegółów na jej temat na razie brak, lecz wiadomo jednak, iż nie stworzy jej Ubisoft.


Kilka dni temu świat obiegła wieść o umowie zawartej pomiędzy ViacomCBS a twórcami serialu South Park. Na przestrzeni najbliższych lat powstanie kilkanaście filmów oraz siedem kolejnych sezonów tytułu. Jak się okazuje - to nie wszystkie niespodzianki, na które muszą przygotować się fani animacji.

Matt Stone - jedna z osób odpowiedzialnych za South Park - potwierdził rozpoczęcie prac nad następną grą opartą o serialowe uniwersum. W tym celu założono zupełnie nowe studio deweloperskie, w którym zatrudnione zostały osoby pracujące już wcześniej nad South Park: Kijek Prawdy oraz South Park: The Fractured But Whole.Zaangażowano więc doświadczone persony z Obsidian Entertainment oraz Ubisoftu - wydawca obydwu wyżej wymienionych produkcji. Nie wiadomo czy ten gigant ponownie aspektem rozprowadzenia gry na poszczególne rynki. Takich szczegółów jeszcze nie zdradzono.

Nie podzielono się także jakimikolwiek informacjami na temat fabuły czy tego, jak projekt w ogóle będzie wyglądał. Doniesienia sugerują przejście z 2D na 3D oraz otwarty świat. Są to jednak na razie plotki, które nie muszą okazać się prawdziwe.

 

Czekacie na nową grę opartą o serial South Park? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.