Powstaje konsola do gier dla psów

Powstaje konsola do gier dla psów

Na rynku ma pojawić się nowy rodzaj konsoli od firmy Joinpaw. Tym razem będzie ona oferować rozrywkę dla naszych ukochanych czworonogów. Taki rodzaj zabawy ma pomóc psom m.in. w hamowaniu rozwoju demencji.


Trwają prace nad nowym rodzajem konsoli do gier, która ma oferować rozrywkę nie dla ludzi - a dla zwierząt. Firma o nazwie Joipaw została niedawno założona przez dwójkę przyjaciół: Dersima Advara i Marco Jenny'ego. Badacze określają siebie jako „miłośników zwierząt, graczy oraz naukowców”, a ich głównym celem jest stworzenie konsoli dla psów.

Ten rodzaj konsoli nie ma być wyłącznie dodatkowym rodzajem rozrywki dla naszych pupili, ale ma oferować również szereg korzyści zdrowotnych. Serwis Axios informuje, że nowy produkt firmy Joipaw ma pozwolić psom na granie w gry, które wymagać będą zarówno fizycznego, jak i psychicznego wysiłku. Zapewnić ma to odpowiednią stymulację, aby czworonóg pozostał aktywny w obu sferach.Twórcy wpadli na pomysł stworzenia konsoli dla psów w momencie, gdy szczeniak jednego z nich cierpiał na lęk separacyjny zostając sam w domu. Dlatego początkowo sprzęt miał służyć przede wszystkim do wyeliminowania tego lęku oraz nudy. Obecnie Advar i Jenny są przekonani, że może on służyć także do rozwijania zdolności poznawczych, a nawet wykorzystywana do hamowania rozwoju początkowych etapów psiej demencji.

Jak będzie wyglądać taka konsola dla psów? Z całą pewnością posiadać będzie ekran dotykowy do obsługi nosem oraz zintegrowany podajnik, nagradzający czworonoga smakołykami. Oprócz tego, sprzęt ma śledzić wskaźniki zdrowia psa, informując o wszelkich nieprawidłowych zachowaniach pupila. Pomoże to nie tylko właścicielowi w opiece, ale także weterynarzom w diagnostyce potencjalnych schorzeń.

Jak do tej pory firma Joipaw przygotowała już dwie gry. Jedna polega na uderzaniu pojawiającego się na ekranie kreta, a druga na wskazaniu strony ekranu, na której znajduje się więcej bąbelków. W trakcie przygotowań jest również gra pozwalają na rywalizację pomiędzy pupilem a właścicielem.

Kiedy możemy spodziewać się premiery konsoli Joipaw? Twórcy jeszcze nie ujawnili konkretnej daty. Jak na razie trwają prace, które gracze mogą wspomóc wpłatą w wysokości 6 dolarów. Kwota ta ma być w pełni zwrotna w postaci zniżki 5-procentowej na zakup sprzętu.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.