Tamagotchi powróci w nowej formie!

Tamagotchi powróci w nowej formie!

Kultowa zabawka sprzed lat wraca w ulepszonej wersji. Nowe Tamagotchi posiada ekran dotykowy i pozwala na robienie wspólnych zdjęć z wirtualnym zwierzakiem. Pamiętacie oryginalną wersję?


Nie, nie chodzi o utwór muzyczny TaconafideTamagotchi to popularna, elektroniczna zabawka powstała w Japonii pod koniec lat 90. Pierworodna wersja tej małej „konsoli” swego czasu wpadła także w ręce polskich dzieci. Na czarno-białym ekranie wykluwało się nasze zwierzątko, które następnie musieliśmy karmić, zabawiać oraz sprzątać po nim kupy. Brzmi jak dobra zabawa.A jednak może być lepiej - producent zabawki, firma Bandai już w lipcu wypuści na rynek nową wersję Tamagotchi Pix. Od teraz będzie można wchodzić w interakcję z postacią za pomocą przycisków dotykowych oraz wbudowanego aparatu. Oczywiście ekran nie jest już czarno-biały tak jak kilkanaście lat temu.

Niestety Tamagotchi Pix nie pojawi się w polskiej wersji językowej. Urządzenie trafi do sprzedaży m.in. w USA, Wielkiej Brytanii i Australii. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by kupić zabawkę na Amazonie.


Mieliście kiedyś swoje Tamagotchi? Dajcie znać!


Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.