Potwierdziły się pierwsze doniesienia dotyczące GTA VI

Potwierdziły się pierwsze doniesienia dotyczące GTA VI

Popularny dziennikarz, Jason Schreier, potwierdził doniesienia dotyczące m.in. daty premiery gry GTA VI. Zostały one kilka dni temu przedstawione przez wiarygodnego insidera. 


Od premiery GTA V minęło już niemalże osiem lat. Nic więc dziwnego, że fani coraz częściej domagają się jakichkolwiek informacji o kontynuacji. Rockstar Games jednak milczy, co tylko podgrzewa atmosferę. W sieci bowiem wręcz huczy od różnorakich przecieków dotyczących produkcji.

Pod koniec czerwca mieliśmy do czynienia z publikacją doniesień dotyczących GTA VI przez Toma Hendersona. Wiarygodny insider podzielił się swoją domniemaną wiedzą odnośnie m.in. daty premiery gry a także rozmiaru mapy, na której przyjdzie poruszać się użytkownikom.Teraz plotki te zostały potwierdzone przez inne zaufane źródło, a mianowicie Jasona Schreiera z redakcji Bloomberg. Na swoim Twitterze zaprzeczył jakoby GTA VI miało pojawić się w 2023 roku i stwierdził, że usłyszał o identycznych informacjach, którymi podzielił się Henderson.Zgodnie z nimi, GTA VI swoją premierę będzie miało dopiero w okolicach 2024 lub 2025 roku. Dodatkowo akcja rozegra się w miejscu wzorowanym na Miami Vice City, lecz we współczesnych czasach. Co więcej, graczom przyjdzie po raz kolejny pokierować kilkoma bohaterami - tak, jak ma to miejsce w przypadku "piątki". Jednym z nich ma być kobieta.

Oczywiście do tych wszystkich przecieków należy podchodzić z odpowiednim dystansem. Nie zostały one bowiem oficjalnie potwierdzone przez Rockstar Games. Pochodzą jednak z na tyle zaufanych źródeł, że trudno w nie nie wierzyć.

Należy jednak oczywiście czekać na jakiekolwiek wieści od deweloperów. Miejmy nadzieję, iż pojawią się one w miarę prędko.

 

Czekacie na GTA VI? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.