Postać z Dragon Ball'a ambasadorem igrzysk olimpijskich 2020!

Postać z Dragon Ball'a ambasadorem igrzysk olimpijskich 2020!

Nawet jeśli nie jesteście fanami jakichkolwiek japońskich tworów pokroju mangi, czy anime to tytuł "Dragon Ball" na pewno obił Wam się o uszy. Ta produkcja to wręcz ikoniczna pozycja jeśli chodzi o współczesną popkulturę. Jej główny bohater - Son Goku - do tej pory wymieniany jest jako najlepsza i najpopularniejsza postać znana z anime. Tak się składa, że nasz japoński przyjaciel został twarzą igrzysk olimpijskich 2020. 


Dokładnie tak. Son Goku oficjalnie został mianowany na ambasadora tokijskich igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku. Nie ma w tym ani krzty kłamstwa oraz sarkazmu.Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Japonia to kraj o głęboko zakorzenionej kulturze oraz wiekowej tradycji i możemy się założyć, że gospodarze z pewnością rozważali wiele tradycyjnych propozycji jeżeli chodzi o sposób przeprowadzenia igrzysk i to, kto zostanie ich główną twarzą. Postanowiono jednak iść z duchem czasu i zdecydowano się na podążanie bardziej nowoczesną ścieżką.

Japończycy zdradzili co nieco już podczas ceremonii zakończenia ubiegłorocznych igrzysk w Rio, kiedy to premier Japonii - Shinzo Abe - zaskoczył wszystkich zebranych wychodząc na scenę w przebraniu Mario. Dał tym samym do zrozumienia, że Kraj Kwitnącej Wiśni jest ważnym podmiotem jeśli chodzi o kreowanie współczesnego wizerunku popkultury.

shinzo abe

Ogłoszenie Son Goku ambasadorem igrzysk olimpijskich jeszcze bardziej utwierdziło wszystkich, że gospodarze chcą obrać nieszablonowy tor żeby dotrzeć do jak największej ilości młodych kibiców, do których przemawia najlepiej właśnie to, co aktualnie jest popularne. Bohater "Dragon Ball'a" nie został jednak wybrany totalnie przypadkowo. Oprócz tego, że znają go wszyscy to i jego osoba idealnie pasuje do głównego celu igrzysk olimpijskich - rywalizacji. Goku to jednak nie jedyna postać z japońskiej popkultury, którą zobaczymy w 2020 roku. Obok niego pojawią się także takie osobistości jak Czarodziejka z Księżyca, Uzumaki Naruto, Monkey D. Luffy oraz Astro Boy.

Gdzie będziemy mogli zatem zobaczyć tego oryginalnego ambasadora i jaką funkcję będzie sprawował? Przede wszystkim będzie twarzą wszelkich materiałów reklamowych i promocyjnych igrzysk. Pojawiać się będzie na gadżetach, koszulkach i wszystkim co związane z wielkim sportowym wydarzeniem, które odbędzie się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku.


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.