Pościg za

Pościg za "mordercą z Facebooka" zakończony samobójstwem

Przedwczoraj pisaliśmy o morderstwie, nagranie z którego trafiło na Facebooka. Pościg za Stevem Stephensem zakończył się wczoraj, kiedy zdesperowany i bez możliwości ucieczki odebrał sobie życie.


We wtorek 18 kwietnia dobiegł końca pościg za Stevem Stephensem, mężczyzną, który w Wielkanocną niedzielę zabił 74-letniego Roberta Godwina Seniora, po czym nagranie z morderstwa opublikował na swojej tablicy na Facebooku. Zbieg został zauważony przez właściciela restauracji McDonald's w stanie Pensylwanii, o czym natychmiast poinformowana została policja. Pracownicy restauracji próbowali przetrzymać mężczyznę, mówiąc mu, że musi zaczekać na swoje frytki, jednak ten domyślając się, że został rozpoznany, w pośpiechu odjechał spod restauracji.

Steve Stephens


Po wywiązaniu się pościgu, około 8km od restauracji, jednemu z funkcjonariuszy udało się wykonać manewr, który skutecznie uniemożliwił dalszą ucieczkę Stephensowi oraz sprawił, że ten stracił kontrolę nad pojazdem. Nie widząc już żadnego wyjścia z sytuacji, mężczyzna postanowił zakończyć swoje życie strzelając w swoją głowę.Tego samego dnia doszło również do spotkania córek ofiary z  Joy Lane, byłą dziewczyną Stephensa - osobą, której imię było ostatnim, co przed śmiercią wypowiedział Godwin, zmuszony do tego przez napastnika, według którego to ona była powodem, dla którego ma zginąć. Kobieta przyznaje, że nie radzi sobie z całą sytuacją - niewinny człowiek, który zginął jako ostatnie słowa wymówił jej imię, nie wiedząc nawet dlaczego, a w internecie pojawił się hasztag #joylane czy #joylanemassacre, co wskazywałoby na udział w całym zdarzaniu. Lane padła ofiarą wielu negatywnych komentarzy, nawet takich, według których Stephens powinien ją zabić.

Joy Lane ze Stevem Stephensem.

avatar

Jakub Smuszko

Student filologii polskiej. Entuzjasta gier planszowych i e-sportu. W wolnych chwilach, kiedy nie pisze, lubi pogrywać - głównie w gry Blizzarda.

SA Wardęga ostro o Deynn i Majewskim. Ujawnia nowe informacje!

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Rafatus znowu działa i szokuje na kontrowersyjnej platformie streamingowej!

Virtus.Pro odpada z ELEAGUE Major: Boston 2018!

Stuu i Malczyńscy wspólnie wystąpili w teledysku!

"Babcia na czasie" - ważny film z okazji Dnia Babci