Ponad 10 milionów dolarów dla zwycięzcy turnieju e-sportowego!

Ponad 10 milionów dolarów dla zwycięzcy turnieju e-sportowego!

O rekordowej puli nagród w tegorocznej edycji turnieju The International 7 w Dota 2 pisaliśmy już jakiś czas temu. Suma wszystkich nagród przekroczyła 23 miliony dolarów i zwiększyła się już czternastokrotnie od pierwotnej kwoty. Zwycięzca turnieju będzie mógł pochwalić się ogromną zdobyczą, ponieważ jego wypłata za wygraną będzie wynosiła ponad 10 milionów dolarów. 
Najbardziej prestiżowe zawody organizowane przez Valve cieszą się ogromną popularnością. Początkowo suma nagród wynosiła 1,6 miliona, lecz teraz przekroczyła już 23 miliony. Wszystko dzięki fanom gry, którzy zakupili Przepustkę Wojenną dającą dostęp na przykład do specjalnych misji dla graczy. Do puli trafiło jednak tylko 25% zysków, co pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się The International 7. To jeszcze nie koniec! Zbiórka potrwa jeszcze przez 2 tygodnie, więc możemy spodziewać się powiększenia sumy wszystkich nagród. Najwięcej otrzyma oczywiście zwycięzca The International 7. Na konto wygranego teamu wpłynie aż 44% z całej kwoty. Na ten moment nagroda za pierwsze miejsce wyniosłaby ponad 10 milionów dolarów. Drugi najlepszy zespół otrzymałby 3,7 miliona dolarów, a trzeci 2,4 miliona. Szykuje się prawdziwa walka między drużynami, a rosnąca stale kwota jest na pewno najlepszą motywacją do pokazania się z jak najlepszej strony.

Start turnieju już 7 sierpnia w Seattle. Wszystkie rozgrywki, które zaczną się już za 2 tygodnie obejrzycie na żywo tutaj.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.