PompaTeam bez awansu do finału na Ecenter Copernicup 2017

PompaTeam bez awansu do finału na Ecenter Copernicup 2017

Sporty elektroniczne powoli zdobywają coraz więcej fanów na całym świecie, również w Polsce. Coraz częściej spotykamy się w naszym kraju z organizacją przeróżnych konkursów oraz turniejów. Przykładem tego jest trwający obecnie Ecenter Copernicup 2017 - pierwsze tego typu przedsięwzięcie w województwie kujawsko-pomorskim. 


Organizator toruńskiego wydarzenia określa je jako przełomowe w obrębie całego regionu i zapewnia, że zapisze się ono na stałe na kartach polskiej e-sportowej historii. Czym jednak jest Ecenter Copernicup?
Ecenter Copernicup to przede wszystkim turniej od graczy dla graczy, a nikt lepiej nie rozumie ich potrzeb oraz zainteresowań, niż ludzie, których łączy wspólna pasja – ESPORT.

Głównie e-sportowym turniejem, którego celem jest wyłonienie najlepszej drużyny Counter Strike: Global Offensive w Polsce. W tym celu przeprowadzone zostały specjalne kwalifikacje, które pozwoliły wybrać najmocniejszą szesnastkę zespołów z kraju nad Wisły. W tym gronie znalazł się także Pompa Team - team dobrze znany wszystkim fanom YouTuberów takich jak Isamu czy Nitro. Wczoraj pomyślnie przeszli przez fazę grupową pokonując trzech przeciwników awansując tym samym do ćwierćfinału.

Ten z kolei miał miejsce się wczoraj o godzinie 21:45. Mecz był bardzo wyrównany, lecz ostatecznym zwycięzcą okazał się Pompa Team, który zwyciężył nad G-Loud Gaming wynikiem 16:10.

1 W Toruniu pojawił się także Isamu aby wesprzeć swoich zawodników w walce o zwycięstwo.


Następnym etapem są mecze półfinałowe, które to z troski o graczy, którzy walczyli o awans do drugiej w nocy przeniesione zostały o ponad dwie godziny. Pierwszy z nich pomiędzy Pompa Team a zespołem EMERYCI wystartował o 11:15 i niestety zakończył się przegraną chłopaków z PT.

Pierwsza mapa (Overpass) z pewnością należał do chłopaków z PT. Bez przerwy utrzymywali przewagę, aby zwyciężyć w końcu 16:12. Niestety, druga runda rozegrana na Dust 2 (wgrana jest aktualizacja, gdzie ta mapa jeszcze należy do turniejowych) była totalną porażką dla zawodników z Pompa Team - EMERYCI pokonali ich bez trudu 16:6. Ostatni pojedynek na Trainie na początku w pełni prowadzony był przez przeciwników PT, później zespół Pompa Team starał się wyrównać wynik, lecz nie udało się - EMERYCI wygrali 16:7 kończąc tym samym spotkanie 2:1.

Niestety, Pompa Team odpadł z turnieju w zaciętej walce o finał. Za chwilę rozegra się drugi półfinał, który oglądać możecie w tym miejscu. Końcowa walka planowana jest na godzinę 17, lecz na pewno jej czas rozpoczęcia ulegnie zmianie.

Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.