Pompa Team zamyka aż 4 dywizje!

Pompa Team zamyka aż 4 dywizje!

Pompa Team kończy 2018 rok z przykrym oświadczeniem. Znikną bowiem aż cztery dywizje z organizacji e-sportowej. 


Na swoim Facebooku Pompa Team ogłosiło, że z dniem 30 grudnia 2018 roku zostają zamknięte cztery dywizje:  Fortnite, Hearthstone, League Of Legends i Quake. Zamknięcie pierwszych trzech z nich podyktowane jest małą aktywnością graczy oraz brakiem szczególnych osiągnięć i rozwoju.

Na osobny akapit zasłużyła dywizja Quake'a i grający w niej Pikawa, który został nazwany "największym talentem polskiej sceny Quake". Organizacja musiała jednak skupić się na pozostałych dywizjach, które rozwijają się szybciej.Wiele kontrowersji przyniosło zamknięcie dywizji League of Legends. W samym oświadczeniu zaznaczono, że była to najtrudniejsza decyzja, ponieważ w tym roku ta dywizja miała duże osiągnięcia w postaci wygrania Polskiej Ligi Esportowej czy drugiego miejsca w Ultralidze. Władze jednak uznały, że to będzie najlepsze dla organizacji i samych graczy.

Pompa Team zamierza teraz skoncentrować się na trzech pozostałych dywizjach: CS:GO, PUBG i ZULA. W komentarzach pod oświadczeniem można zauważyć wielu krytyków tej decyzji, którzy twierdzą, że skupienie się na upadającym według nich CS:GO jest sporym błędem i to dywizja LoL'a miała większy potencjał. Jednak w takich sytuacjach najczęściej to włodarze klubu wiedzą najlepiej, co jest dla nich najlepsze i jaką decyzję powinni podjąć.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.