Pompa Team w finale Pucharu Polski Cybersport!

Pompa Team w finale Pucharu Polski Cybersport!

Polskie, a nawet europejskie drużyny według wielu nigdy nie dadzą rady osiągnąć takiego poziomu gry jaki prezentują zespoły azjatyckie League of Legends. Nie zmienia to jednak faktu, że z roku na rok możemy śledzić postępy rodzimych zawodników, którzy zdobywają coraz to bardziej prestiżowe nagrody na turniejach. Przykładem jest chociażby Pompa Team - finalista Pucharu Polski Cybersport. Już piątego marca w katowickim Spodku będziemy mogli oglądać ich walkę o miano zwycięzcy.


Drużynie Pompa Team nie dawano początkowo zbyt dużych szans, lecz jej aktualne zwycięstwa mówią same za siebie - polska drużyna powoli zaczyna zdobywać miano mocnego gracza na rodzimej scenie Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Założony w ostatnich miesiącach minionego roku team powalczy o Puchar Polski Cybersport na IEM Katowice 2017 w dwóch wyżej wymienionych produkcjach.

pompateam

Wczorajszy mecz półfinałowy przeciwko Drzewo Holmarkowe już od pierwszych minut należał do PT. Byli widocznie lepiej przygotowani od swego rywala i to zapewniło im znaczącą przewagę w dalszych fazach rozgrywki. Trudno było także doszukiwać się po stronie DH ciekawych akcji, gdyż każda podejmowana próba kończyła się fiaskiem, a czasami tylko pojedynczym zabójstwem. Koniec końców przeciwnik Pompa Team poddał rozgrywkę serwując im tym samym udział w wielkim finale Pucharu Polski Cybersport. Ten z kolei zawodnicy rozegrają piątego marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas IEM Katowice 2017. W szranki staną z AGO Gaming i walczyć będą o 12 tys. zł.

Wynik meczu skomentował na swoim profilu Nitrozyniak:


Oprócz drużyny LoL'a w wielkim finale zobaczymy także oddział CS:GO Pompa Teamu, który także rozgromił swoich rywali i tym samym znalazł się w końcowej fazie turnieju - ich przeciwnikiem będzie PRIDE.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.