Polskie studio stworzy kontrowersyjny

Polskie studio stworzy kontrowersyjny "symulator papieża"

Wydawać by się mogło, że rynek gier symulacyjnych widział już chyba wszystko, a gdy wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że formy gatunku zostały już wyczerpane, pojawia się firma PlayWay, która właśnie zapowiedziała produkcję gry The Pope: Power & Sin.


Nadchodząca gra polskiego wydawcy ma być symulatorem, w którym jako gracz, wcielimy się w postać głowy kościoła, a dokładnie papieża zaczynającego swoją kadencję pod koniec XV wieku. Kontrowersyjna produkcja ma trafić jedynie na PC i ukazać się jeszcze w tym roku. Nie będzie to pierwszy tego typu twór firmy PlayWay, która w ubiegłym roku stworzyła grę I Am Jesus Christ, będącą symulatorem Jezusa.Podczas rozgrywki, gracz będzie musiał podejmować masę trudnych decyzji, mających na celu rozsądne zarządzanie strukturą kościelną. W grze znajdą się również mechaniki bardziej kontrowersyjne, takie jak likwidowanie niewiernych, czy wynajmowanie szpiegów i płatnych zabójców. Za produkcje The Pope: Power & Sin odpowiada warszawskie studio Forestlight Games, które w swoim portfolio ma tytuły takie jak Rollercoaster Designer czy Wedding Planner.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.