Polskie studio stworzy grę strategiczną o pandemii koronawirusa

Polskie studio stworzy grę strategiczną o pandemii koronawirusa

Polska firma Jujubee ogłosiła pomysł stworzenia gry opartej na trwającej właśnie pandemii koronawirusa. COVID: The Outbreak, bo tak zatytułowana ma zostać gra, będzie tytułem strategicznym, opowiadającym o rozprzestrzeniającej się pandemii SARS-CoV-2. Znajdujące się w Katowicach studio planuje wydać produkcję już w maju tego roku.


Za pośrednictwem serwisu Money.pl, firma Jujubee, zapowiedziała, że pracuje obecnie nad strategią czasu rzeczywistego, która ma być mocno inspirowana obecną pandemią. COVID: The Outbreak ma być (póki co) dostępne jedynie na PC i zadebiutować na platformie Steam już 29 maja. Zgodnie ze słowami deweloperów, głównym celem gracza będzie powstrzymanie szerzącej się pandemii. Grający stanie na czele zarządu kryzysowego, dostając pod swoje rozkazy poszczególne organizację, takie jak WHO, oraz poszczególne infrastruktury medyczne.Pomysł do złudzenia przypomina dostępne już od kilku lat oraz przeżywające obecnie swój renesans,Plague Inc., a dokładnie zapowiedziany niedawno tryb ratowania świata. Twórcy zapowiadają, że gra będzie zawierała treści edukacyjne, a część dochodów z jej sprzedaży ma trafić na poczet fundacji zajmujących się walką z koronawirusem. 

źródło: GRY-OnLine.pl

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.