Oto najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2018 roku


WRZESIEŃ 


Początek tego miesiąca to przede wszystkim największe wydarzenie polskiej społeczności YouTube - MeetUp 2018 w Krakowie, które odwiedziły blisko 22 tysiące osób. Na miejscu pojawiło się ponad 100 twórców, którzy przez cały dzień byli do dyspozycji fanów. Były wspólne zdjęcia, autografy i mnóstwo zabawy! Relację z tego wydarzenia przeczytacie klikając tutaj. 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

WOW! Trudno opisać co tu się dzieje! 💥 Jesteście na miejscu? 🤔 #krakowmu


Post udostępniony przez APYnews.pl (@apynews)


Kilka dni później mogliśmy usłyszeć o debiucie Fit Lovers w programie Azja Express na antenie TVN. Występ pary przez wiele tygodni był chętnie omawianym tematem wśród internautów, a także przez samą Pamelę oraz Mateusza, dla których była to wyjątkowa przygoda. WIĘCEJ.

Wrzesień był kolejnym rekordowym miesiącem dla Kamerzysty Kruszwila. Tym razem pobił on rekord w najszybszym osiągnięciu pierwszego miliona widzów na polskim YouTube. WIĘCEJ.Wrzesień to także afera pomiędzy SA Wardęgą, a Dannym Ferreri. Pierwszy oskarżył drugiego o kupowanie wyświetleń. Danny szybko postanowił odpowiedzieć w dość emocjonalny sposób. Do udziału w filmie zaprosił innych YouTuberów. Później jednak opublikował znacznie bardziej szczegółowy materiał, w którym pojawiło się m.in. oficjalne stanowisko YouTube w sprawie. WIĘCEJ. 

Jakiś czas później trudno było nie usłyszeć o reportażu UWAGA! TVN dotyczącym Daniela Magicala. Ekipa telewizyjna wybrała się prosto na Urzędniczą 2, gdzie powstało specjalne studio na żywo. W programie wziął udział sam Daniel wraz z bliskimi, a także twórcy tacy jak: BOXDEL, Ator z kanału Wideoprezentacje, Fanngotten czy Awięc.Końcówka miesiąca była równie ciekawa, gdyż Gonciarz ogłosił GONKON - własne wydarzenie artystyczne, a Ravgor postanowił szczerze opowiedzieć o swojej przeszłości i obecnej trudnej sytuacji. Jego filmy po kilku tygodniach zniknęły jednak z serwisu.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.