Oto najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2018 roku


CZERWIEC


Czerwiec rozpoczął się od świetnej wiadomości, czyli oficjalnego ogłoszenia największego wydarzenia społeczności YouTube w Polsce - MeetUp 2018! Wraz z wiadomością informującą o evencie, poznaliśmy jego miejsce. Organizatorzy po raz kolejny postawili na Kraków.

Tego samego dnia doszło do jednego z najważniejszych wydarzeń polskiego YouTube w 2018 roku. SA Wardęga, wcześniejszy lider pod względem subskrypcji, został wyprzedzony przez Blowka. WIĘCEJ.Czerwiec był także ważnym miesiącem dla Friza, który osiągnął próg miliona subskrypcjiGonciarza, który rozpoczął nagrywać vlogi w języku angielskim, a także dla twórców Matura to Bzdura odpowiedzialnych za aplikacje Quiz House, która osiągnęła milion pobrań! Powody do dumy miał także Naruciak, który przekroczył w czerwcu liczbę 2 milionów widzów na kanale oraz Jack Gadovsky, który opublikował 200. odcinek "Wjazdu na Chatę".

W połowie 2018 roku odbyła się 4. edycja Regat YouTuberów, którą wygrał zespół Agnieszki Grzelak, Smava oraz Dominika Rupińskiego. W wydarzeniu brało udział wielu polskich twórców.Ten rok należał także do YouTuberów próbujących swoich sił w muzyce. Takim przykładem są bracia Malczyńscy, którzy w czerwcu 2018 roku wydali swoją pierwszą płytę. WIĘCEJ.

Pod koniec miesiąca trudno było nie usłyszeć o akcji przeciwko cenzurze internetu. Zaangażowało się w nią sporo YouTuberów. Jak się później okazało, był to dopiero początek całej walki. WIĘCEJ.
Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.