Oto najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2018 roku


MAJ


Maj był kolejnym miesiącem, w którym działo się wiele rzeczy. Zaczęło się od mało przyjemnej sytuacji pomiędzy twórcą kanału "Duży w Maluchu", a raperem Quebonafide. YouTuber opublikował wyjaśnienia z powodu braku publikacji wywiadu, a raper na Instagram Story zaśpiewał:
Całe siano od Nike przelałem na rzecz Indii. Chłopak z reklamy butów. Żadnych wywiadów z TV, żadnych “Dużych w Maluchu”.

Maj to także miesiąc wielu przeróbek muzycznego hitu duetu Taconafide - czyli Quebonafide oraz Taco Hemingway. Utwór "Tamagotchi" został przerobiony przez Klocucha i w krótkim czasie osiągnął ponad milion wyświetleń. WIĘCEJ.W miesiącu tym wydarzeniem wartym uwagi był udział polskiego YouTubera - Lacha podczas Gali Ekstraklasy.  Fifacz wręczył nagrodę "złotego buta". WIĘCEJ.W kwietniu rozpoczęły się także przygotowania do Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Oficjalny kanał naszej reprezentacji wrócił z codziennymi vlogami, cieszącymi się wielką popularnością na polskim YouTube. WIĘCEJ.

Dodatkowo w maju 2018 roku Krzysztof Gonciarz otworzył własną firmę w Polsce, Mrozik opowiedział o gorzkim odejściu z Ponków, a na YouTube powrócił sam Cezik!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.