Oto najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2018 roku


KWIECIEŃ


Cały 2018 rok zdecydowanie należał do Fortnite! W kwietniu mieliśmy doskonały tego przykład, kiedy to odbyła się pierwsza oficjalna bitwa polskich streamerów w tej grze. Oglądały ją dziesiątki tysięcy widzów, a pierwsze miejsce zajął... Izak! Kto mógł się tego spodziewać? WIĘCEJ.W kwietniu mówiono także o reportażu UWAGA! TVN dotyczącym patostreamerów. Przedstawiono w nim m.in. postać Rafatusa czy Daniela Magciala. WIĘCEJ.  

Zaraz po nagłośnieniu problemu patostreamingu na platformie YouTube podjął pewne kroki wobec tego typu treści. Tak zbanowano m.in. kanał Rafonixa, który zmęczony ciągłym usuwaniem nowych kont, wpadł na pomysł założenia własnej platformy. Na planach jednak się skończyło, twórca przeniósł się na Dlive, aby kilka miesięcy później wrócić na YouTube pod zmienionym nickiem.

W kwietniu trudno było nie usłyszeć o sytuacji Isamu. Po 3 latach od incydentu został oskarżony przez prokuraturę o znieważenie grupy ludności pochodzenia romskiego. Sprawę postanowił częściowo wyjaśnić, publikując specjalny materiał. WIĘCEJ.
Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.