Oto najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2018 roku


MARZEC


Marzec był miesiącem ciekawej przygody Littlemooonster96, która rozpoczęła swój udział w Tańcu z Gwiazdami. W parze z Rafałem Maserakiem dotarła aż do 7. odcinka programu.W marcu padły aż dwa rekordy oglądalności transmisji na żywo na polskim YouTube w 2018 roku. Boxdel z wynikiem 65 tysięcy osób pobił wcześniejszy rekord należący do Daniela Magicala. WIĘCEJ.

Już dwa tygodnie później jego rekord został pobity przez DeeJayPallaside'a, którego transmisję dotyczącą Klauna z Koszalina oglądało... ponad 100 tysięcy osób. Do tej pory na transmisji na żywo na polskim YouTube nie udało się zebrać większej ilości osób. WIĘCEJ.Karol Paciorek w marcu 2018 porzucił poprzedni kanał i wystartował z nowym, na którym ruszył z ciekawym formatem. W miesiącu tym pojawił się także mocny materiał Wardęgi o Guralu, nowa seria Jacka Gadzinowskiego pt. "Jak oni czytali", a także miał miejsce finał mrocznej zabawy, dotyczącej klauna z Koszalina, którą żyła cała społeczność polskiego YouTube - w tym twórcy tacy jak BOXDEL, Żiżej czy Medusa.Ostatnie dni marca dotyczyły przede wszystkim sprawy Gurala, którego kanał został usunięty z YouTube. Kilka dni później znany streamer został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.