Oto najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2018 roku


GRUDZIEŃ


W grudniu ciekawą informacją było wybranie młodzieżowych słów roku, na który wpływ miało w znacznej mierze środowisko YouTuberów. Pierwsze miejsce zdobył "dzban", a kolejno drugie i trzecie za sprawą BOXDELA i Kruszwila "masno" oraz "prestiż/prestiżowo". WIĘCEJ.

Grudzień zaskoczył także nietypową informacją. SexMasterka wygrała bowiem sprawę sądową z Maxem Krasoniem. WIĘCEJ.Czas Świąt Bożego Narodzenia był okresem wielu ciekawych produkcji. Jedną z najważniejszych była ta Martina Stankiewicza. Twórca wprost powiedział, że był to jego największy życiowy projekt. WIĘCEJ.

Na koniec roku mogliśmy usłyszeć o filmie Weroniki Truszczynskiej, która postanowiła wypunktować materiał Atora z kanału Wideoprezentacje dotyczący Chin. Twórca odpowiedział, lecz po jakimś czasie postanowił usunąć swój film. Sprawa szybko się zakończyła, jednak w internecie zrobiło się o niej całkiem głośno. WIĘCEJ.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.