Oto najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2018 roku


LISTOPAD


W pierwszych dniach listopada mogliśmy podziwiać efekty przepięknej akcji zorganizowanej jeszcze w październiku przez Reżysera Życia. Daniel spełnił marzenie młodzieńca z niesamowitym talentem, tworząc jego koncert. WIĘCEJ.Listopad był także miesiącem, w którym "Kuce z Bronksu" autorstwa Dema3000, osiągnęły szczyt popularności. Nowe odcinki osiągały niewyobrażalne wyniki kilku milionów wyświetleń w zaledwie kilka dni.W miesiącu tym mogliście usłyszeć także o rekordzie Lorda Kruszwila związanym z premierami YouTube, proteście polskich YouTuberów przeciwko Artykułowi 13 czy wypadku Marcina Dubiela.

Najwięcej kontrowersji wzbudziły jednak trzy inne wydarzenia. Jednym z nich był sprzeciw internautów wobec hymnu w wykonaniu Sióstr Godlewskich, które kilka dni później zostały pozwane. Dalej mówiono także o aż dwóch dramach. Pierwszej - Kruszwila z TVN oraz drugiej - REMBOLA z Karolkiem.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.