Oto najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2018 roku


PAŹDZIERNIK


W październiku odbyła się już czwarta edycja Grand Video Awards! Wśród zwycięzców w 2018 roku znaleźli się tacy twórcy jak: Krzysztof Gonciarz, G.F. Darwin, Vonsky, Ajgor Ignacy czy Friz. Pełną listę zwycięzców znajdziecie klikając tutaj.Zaledwie dwa dni później w Poznaniu odbyła się kolejna gala, która przedstawiła zupełnie inne wartości niż Grand Video Awards. Mowa oczywiście o FAME MMA 2, którym przez miesiące żył internet. Na wydarzeniu nie zabrakło wielu kontrowersji, a profesjonalnie przygotowany event przyćmiło niezbyt profesjonalne przygotowanie zawodników. Jego skutkiem było m.in. poważne złamanie nogi Daniela Magicala. WIĘCEJ.
Jakiś czas później informowaliśmy was o kolejnych ważnych wydarzeniach, wśród których znalazł się m.in. ważny film BOXDELA, w którym YouTuber postanowił się "wyspowiadać" z wszystkiego tego, co do tej pory go męczyło, a Krzysztof Golonka poinformował o pozytywnym finale zbiórki dla chorego 12-letniego Norberta.

22 października 2018 roku pojawiła się niesamowicie przykra wiadomość dotycząca śmierci Jacka Bejmerta - tytułowego Taty z kanału "Adam i Tata". Adam postanowił poinformować swoich widzów o tym fakcie, publikując film na ten temat. YouTuber przyznał szczerze, że w tej trudnej sytuacji bardzo pomogli mu jego bliscy znajomi, a także widzowie.Październik zakończył się od uruchomieniem akcji "SaveYourInternet" przez YouTube w sprawie Artykułu 13., nazywanego w Polsce także "ACTA 2". Portal postanowił rozpocząć promowanie filmów dotyczących artykułu, w tym także tych, za które odpowiedzialni byli polscy YouTuberzy. WIĘCEJ. 


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.