Oto najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2018 roku

Oto najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2018 roku

Chociaż dopiero powitaliśmy Nowy Rok, to warto przypomnieć sobie to, co wydarzyło się w poprzednim. Rok 2018 niósł ze sobą wiele pamiętnych wydarzeń. Zebraliśmy więc dla was najważniejsze z nich, które dotyczą polskiego YouTube! Przypomnijmy sobie, co takiego działo się w ubiegłym roku!


 

STYCZEŃ


Początek zeszłego roku był prawdopodobnie najbardziej emocjonującym rozpoczęciem w historii polskiego YouTube. Pierwszego dnia roku internet żył usunięciem klipu do "Wyślij mi nudesa" od SexMasterki. Ten jednak powrócił na portal po kilku dniach. WIĘCEJ.

"YouTube mówi że zablokuje, ja im mówię, że nie ma mowy". Takich problemów jak SexMasterka nie miał Klocuch, którego pierwszy utwór pt. "Kruci Gang" opublikowany jeszcze w Sylwestra 2017 roku osiągnął na początku roku miliony wyświetleń, stając się najpopularniejszym materiałem na kanale YouTubera. WIĘCEJ.W tym miesiącu nie brakowało także smutnych informacji, jak chociażby ta, w której to Remigiusz Maciaszek postanowił pożegnać się z YouTube. Nie było to pożegnanie na długi czas, lecz od tego momentu regularność publikowanych filmów znacznie się zmniejszyła. Na szczęście Rock wrócił już do regularnej publikacji, a przez cały ten czas prowadził także livestreamy.  WIĘCEJ.Ważnymi wydarzeniami w pierwszej połowie stycznia były także m.in.: włączenie Ago Gaming do grupy Abstra, rozmowa Gimpera z samym sobą w ramach programu Lekko Nie Będziewyjaśnienia Rafonixa w sprawie afery ze znajomym Adamem oraz Kingą, ogromny sukces charytatywnej zbiórki Globstory, otwarcie własnej restauracji Piotra Ogińskiego czy "Czarne Lusterko" - wielki projekt YouTuberów we współpracy z Netflixem.


Styczeń okazał się także miesiącem, w którym znane osobistości postanowiły rozpocząć nowe projekty. ROJO zaraz po zdobyciu 1,5 miliona subskrybentów na kanale, wystartował z nową serią przemyśleń - "Mówię co Czuję", Mandzio i Kolega Ignacy utworzyli nowy kanał - Mniej Więcej, który okazał się strzałem w dziesiątkę i osiągnął niesamowite wyniki.  Multi natomiast odbył swój pierwszy solowy koncert! Oto relacja z tego wydarzenia:Pod koniec miesiąca internet żył natomiast aferą Deynn oraz Majewskiego, o której mogliście czytać tutaj.  Głośno było także o przykrej informacji dotyczącej Wiesława Wszywki. Naffnaff - twórca kanału, na którym występował Pan Wiesław, poinformował o nieprzyjemnym finale zbiórki na szczytny cel.

Miesiąc zakończyliśmy informacją o wielkiej przygodzie Rezigiusza, który po raz kolejny wybrał się na Rajd Dakar. Na miejscu czekało na niego wiele pięknych chwil, które niestety zostały przyćmione smutnym wydarzeniem - wypadkiem Rafała Sonika. WIĘCEJ. 
Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.