Najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2020 roku

Najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2020 roku

Rok 2020 był pod wieloma względami inny niż poprzednie lata. Ze względu na pandemię koronawirusa zmieniło się życie każdego z nas, jednak jak miały się sprawy na polskim YouTube? Zapraszamy na coroczne podsumowanie wydarzeń z ostatnich 12 miesięcy!


STYCZEŃ


Ten rok rozpoczął się od afery z Kamerzystą w roli głównej. Twórca został oskarżony wtedy na Reddicie o kradzież bitu od zagranicznego producenta. Nikt wtedy nie wiedział jednak, że będzie to początek głośnych spraw z YouTuberem w roli głównej, które nastąpiły 11 miesięcy później.

Najgłośniejszą sprawą stycznia 2020 roku byłą prawdopodobnie afera związana z zachowaniem Filipa Chajzera w jednym z programów śniadaniowych. Sprawa nabrała znacznego rozgłosu po filmie Gargamela, który to w możliwie najlepszy sposób wypunktował prezentera, a o sytuacji zaczęły mówić największe media w kraju. Po kilku dniach słowo "Chajzerować" trafiło do "Miejskiego Słownika Slangu", a w sieci stało się na tyle popularne, że wiele osób używa go w określonych sytuacjach po dziś dzień.Styczeń przyniósł kilka dobrych wiadomości. Jedną z nich była nowina JDabrowskiego. 14 stycznia na świat przyszła Pola - córka Jasia oraz Sylwi Przybysz. 11 miesięcy później para podzieliła się na YouTube, że spodziewa się drugiego dziecka.Wartym uwagi wydarzeniem dotyczącym polskiego YouTube w styczniu 2020 roku, było ogłoszenie nowego podcastu Krzysztofa Gonciarza, który w jeden dzień stał się najpopularniejszym podcastem na Spotify w Polsce.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.