Polski półifnał WESG coraz bliżej - Virtus.pro zmierzy się z Kinguin

We wczorajszym artykule informowaliśmy was o sukcesie polskich drużyn na turnieju WESG, który odbywa się w Chinach. Wszystko wskazuje na to, że fani obydwu drużyn bardzo mocno trzymali kciuki za swoich faworytów, a dzięki temu Virtus.pro i Kinguin zapewnili sobie miejsce w półfinałach.

Mecz Virtus.pro vs. Dark Passage dla wszystkich fanów polskiej formacji od początku był horrorem. Pierwsza mapa, czyli Nuke, który był wyborem Virtusów, zakończyła się dogrywką, jednak finalnie mapa trafiła na nasze konto dzięki wynikowi 22:18 dla naszych. Następny w kolejności był Cobblestone - wybór tureckiej ekipy. Pierwsza połowa była dla Dark Passage wyjątkowo szczęśliwa, ze względu na fakt, że udało im się wygrać aż 10 rund, jednak po zmianie stron VP nie straciło nadziei i odrobiło straty, kończąc mecz z wynikiem 16:11 oraz eliminując przeciwników z walki o finał.

Kinguin swoją szansę na wyjście z grupy wykorzystało maksymalnie, a w ćwierćfinałach chłopaki tylko udowodnili, że są w stanie mierzyć się z najlepszymi teamami na świecie. Mimo, że pierwsza mapa, czyli Cache nie poszła po ich myśli i ostatecznie to team Epsilon wygrał w dogrywce ustanawiając wynik 17:19, to następne dwie mapy, Overpass i Cobblestone okazały się być szczęśliwe i przyniosły dwa zwycięstwa - 16:8 i 16:9 oraz awans do najlepszej czwórki turnieju.

vp_kinguin

Teraz czas na półfinały, w których zmierzą się EnVyUs i Space Soldiers oraz Virtus.pro i Kinguin, co wskazuje na to, że po jutrzejszych spotkaniach jedna z polskich drużyn powalczy o wygraną i o finał, a druga o 3 miejsce. Obydwa mecze zaczną się o 4:00 nad ranem, a całe wydarzenie możecie oczywiście oglądać na streamie u Izaka!