Polska z najszybciej rozwijającym się rynkiem e-sportowym w Europie!

Polska z najszybciej rozwijającym się rynkiem e-sportowym w Europie!

Ogłoszone zostały nowe wyniki corocznego raportu o e-sporcie, przeprowadzanego przez PayPal i firmę SuperData Research. Badanie zostało przeprowadzone na 12 europejskich rynkach, a to właśnie nasz kraj okazał się być liderem wśród najwyższych wzrostów liczby użytkowników w całej Europie. Więcej w artykule!


Jak wynika z najnowszych badań PayPal i SuperData, zyski z e-sportu w Europie w 2018 roku osiągną ponad 345 milionów dolarów. Badanie objęło 12 największych rynków e-sportowych w Europie. Pod względem wartości polski rynek znajduje się gdzieś w środku europejskiej stawki. Jeśli chodzi o zysk oraz zainteresowanie, w zestawieniu królują Szwecja, Francja, Rosja i Wielka Brytania. Mimo tego, polski rynek e-sportowy może pochwalić się najlepszymi perspektywami na rozwój. Raport przewiduje wzrost w następnych latach nawet w tempie 30 procent rocznie liczby widzów nowoczesnej rozrywki.


Matt Komorowski (Head of Sales PayPal w Europie Środkowo-Wschodniej) podał, iż w Polsce, do 2018 roku liczba użytkowników e-sportu osiągnie poziom prawie 850 tys.

Milenialsi, czyli osoby z pokolenia Y, są obecnie jedną z największych grup pokoleniowych, która kształtuje rynek e-sportowy. Z raportu SuperData wynika, że dwie największe grupy zainteresowane e-sportem mieszczą się w przedziale wiekowym 18-24 i 25-34 (te grupy łącznie stanowią 62% całej publiczności).


Jeśli chodzi o podział odbiorców ze względu na płeć, żadnych większych zmian nie zanotowano. E-sport to głównie zainteresowanie mężczyzn -w Europie 84% graczy to mężczyźni, a 16% to kobiety. Co ciekawe, w takich krajach jak Szwecja, Francja, Wielka Brytania a także Polska, płeć piękna posiada największy udział (w kolejności 24%, 22%, 22% i 19%) Najmniejszy udział kobiet odnotowano za to w Izraelu, gdzie stanowią tylko 10% użytkowników.Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!