Polscy YouTuberzy zatrzymani za podszywanie się pod policję

Polscy YouTuberzy zatrzymani za podszywanie się pod policję

Jak wiadomo, podszywanie się za członka służb  mundurowych jest w naszym kraju zabronione. Mimo to na polskim YouTubie wiele razy pojawiały się filmy, na których bohaterowie udawali policjantów. Niektórzy zapomnieli niestety o konsekwencjach takich czynów.


W ostatnim czasie doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn - Przemysława M. i Piotra M. Obaj byli przebrani w policyjne mundury i podawali się za służbistów. Udali się do wróżki z prośbą o pomoc w odnalezieniu sprawcy zabójstwa kobiety.

Wszystko to działo się na terenie i  w okolicach Białej Podlaskiej. Przebierańcy zostali schwytani, a swoje zachowanie tłumaczyli faktem, iż są twórcami internetowymi, którzy nagrywają reakcje ludzi na nietypowe sytuacje. Tym razem zakończyło się to postawionymi zarzutami i zagrożeniem spędzenia nawet roku w więzieniu.To już kolejna sprawa z udziałem tej dwójki YouTuberów. Jakiś czas temu zostali ukarani grzywną za picie alkoholu w miejscu publicznym - również w przebraniach policjantów. Co myślicie o tego rodzaju pomysłach na filmy?

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.