Polscy gamerzy pomagają Ukrainie. W tym celu stworzyli charytatywny kalendarz

Polscy gamerzy pomagają Ukrainie. W tym celu stworzyli charytatywny kalendarz

Ponad 20 polskich twórców związanych z gamingiem zaangażowało się w akcję, której celem jest pomoc Ukrainie. W ramach inicjatywy powstał kalendarz GAMETELMENI 2023, którego przedsprzedaż już wystartowała.


GAMETELMENI 2023 jest pierwszą edycją nowej inicjatywy charytatywnej, która skupia wokół siebie znanych polskich graczy, w tym wielu streamerów. W akcji wzięło udział 21 osobistości, które stanęły przed obiektywem Łukasza Uzarka, aby pojawić się w tytułowym kalendarzu. Wśród nich znaleźli się tacy influencerzy jak Adam “Fanggotten” Wawrzyński, Arkadiusz “Dark Archon” Kamiński, Krzysztof “NRGeek” Micielski, Remigiusz Maciaszek, Szymon “Hed” Liebert i wielu innych.

Przedsprzedaż kalendarza wystartowała 29 lipca i można go nabyć za 49 zł w wersji cyfrowej lub 89 zł w formie fizycznej na stronie internetowej gametelmeni.pl. Warto przy tym wspomnieć, że przedsprzedaż kalendarza potrwa do końca września, natomiast wysyłka zaplanowana jest na październik tego roku.


Celem akcji jest wsparcie Ukrainy i ich obywateli. Pieniądze z akcji trafią bezpośrednio do PAH - Polskiej Akcji Humanitarnej, a całkowite rozliczenie akcji będzie widoczne na stronie gametelmeni.pl po jej zakończeniu.

Źródło: informacja prasowa (media.lttm.pl)

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.