Policja odkryła ogromną farmę lajków!

Policja odkryła ogromną farmę lajków!

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o odkryciu chińskiej farmy lajków. W sieci zostało opublikowane wtedy wideo, które przedstawiało działanie tego typu farmy. Wspomnieliśmy, że takich miejsc na świecie jest na pewno więcej. Jak się okazuje, nie myliliśmy się. Kilka dni temu policja odkryła coś podobnego.


Tym razem nie Chiny, lecz Tajlandia. To właśnie tam wykryto oraz zlikwidowano kolejne nielegalne przedsięwzięcie. Jak się okazało, odpowiedzialni za nie mieli być Chińczycy. Jak to wygląda w liczbach?

Według danych policji, po przeszukaniu farmy, na miejscu odnaleziono 9 komputerów, 21 czytników kart SIM, 500 smartfonów oraz - uwaga - 350 tysięcy kart SIM!Ostatecznie mężczyźni odpowiedzialni za obsługę tego miejsca usłyszeli dwa zarzuty. Jeden dotyczy pracy bez pozwolenia, a drugi nielegalnego przemytu kart SIM. To najprawdopodobniej jednak nie koniec sprawy. Wszystko dlatego, że zatrzymani mieli pracować na zlecenie wyspecjalizowanej firmy, otrzymując za to wynagrodzenie o równowartości 16 500 złotych miesięcznie!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.